ЗДО №5, ”Дзвіночок”, Жашків
Жашківський район, Черкаська область

Сторінка методиста

 

 

Жаборовська Віта Вікторівна - вихователь-методист ЗДО.

Має вищу педагогічну освіту, "спеціаліст вищої категорії", стаж роботи вихователя  32 роки, а стаж роботи вихователя-методиста понад 15 років.

Педагогічне кредо:

Справжній педагог повинен любити те, чому навчає і любити тих, кого навчає.

"НЕ САМА ДИТИНА МАЄ ПРИСТОСОВУВАТИ СЕБЕ ДО НАШИХ МЕТОДІВ, А НАВПАКИ, НАШІ МЕТОДИ МАЮТЬ БУТИ ПРИСТОСОВАНІ ДО КОЖНОЇ ДИТИНИ".
                                                                   
СОФІЯ РУСОВА

ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ У 2020/2021 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ (Додаток до листа МОН України від 30.07.2020 №  1/9-411)

http://dytsadok.org.ua/upload/users_files/3e0c4fae58330d39f25ae48c73429c9c.pdf

Методичні рекомендації щодо календарно-тематичного планування в ЗДО

http://dytsadok.org.ua/upload/users_files/547c14752f183759a1779059bcad1b8a.pdf

   

Як перевірити готовність дітей до школи? Поради для батьків.

Методичний кабінет — це скарбничка традицій дитячого садка.

Методична робота займає особливе місце в системі управління нашого дитячого садка, так як, перш за все, сприяє активізації особистості педагога, розвитку його творчої діяльності. Всі її форми спрямовані на підвищення кваліфікації та майстерності вихователів. Постійний зв'язок змісту методичної роботи з результатами роботи педагогів, забезпечує безперервний процес вдосконалення професійної майстерності кожного вихователя. Водночас методична робота носить випереджаючий характер і відповідає за розвиток і вдосконалення всієї роботи з дітьми відповідно до нових досягнень у педагогічній та психологічній науці. Головним є надання реальної, дієвої та своєчасної допомоги педагогам.

Дитинство — найважливіший період людського життя, не підготовка до майбутнього життя, а  справжнє, яскраве, неповторне життя, і від того, як пройшло дитинство, хто вів дитину за руку в дитячі роки, що увійшло в її розум і його серце з навколишнього світу — від цього у вирішальній мірі залежить якою людиною стане сьогоднішній малюк.
Тому ефективність роботи нашого закладу дошкільної освіти визначається насамперед грамотною дільністю методичної служби, ключовою особою якої є вихователь-методист.
Основні напрямки в діяльності методиста, спрямовані на підвищення якості освітнього процесу.

     Пріоритетними напрямками вихователя-методиста в роботі з педагогами є використання та впровадження активних форм методичної роботи в системі післядипломної педагогічної освіти; інноваційних технологій, нових форми діяльності дошкільного закладу в умовах модернізації дошкільної освіти; використання інформаційно — комп'ютерних технологій в практиці роботи дошкільного закладу.

    Проте у кожного вихователя свій професійний портрет, свій темп удосконалення педагогічної майстерності, свій тип виконання отриманого завдання, неповторний, власний рівень педагогічної майстерності, особисте педагогічне кредо.
   Тож при плануванні методичної роботи обов’язково враховується аналіз і самоаналіз роботи вихователів з розвитку дітей дошкільного віку, результати діагностичного анкетування та професійні запити кожного вихователя; характер труднощів, з якими педагоги можуть зіткнутися при виконанні тих чи інших заходів.
   В  закладі дошкільної освіти розроблена авторська модель методичної роботи, що забезпечує використання різних форм методичної роботи та ефективно впливає на підвищення професійної компетентності педагогів .

     Враховуючи, що ключовим моментом в модернізації дошкільної освіти на сучасному етапі, є рівень професійної компетентності педагога, то методична робота в дошкільному закладі спрямована на саморозвиток, самоосвіту, професійне вдосконалення педагогів.

Відео-ігри "Весняні квіти" для закріплення знань з рідної природи.​

https://www.youtube.com/watch?v=KFwxXXNBvyo

Складаємо розповідь про весну

https://www.youtube.com/watch?v=xcK0_xgiA7Y

Консультація для педагогів і батьків "Як вберегти себе від паніки?"

2 березня на базі нашого закладу пройшов семінар-практикум по практичному використанню в  освітньому процесі інноваційних квест-технологій. Використання сучасних технічних засобів суттєво покращує сприймання матеріалу як дорослими так і дітьми.

  

Положення про конкурс цифрових ресурсів

Лист Міністерства щодо освітніх програм

http://dytsadok.org.ua/upload/users_files/de1a2b0fde82fbb03188ca6b056374d3.pdf

22 листопада 2019 року у ЗДО проводили День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.

Слайдова презентація: "Сумна сторінка історії українського народу..."

Заходи до Дня пам’яті Голодомору

Інструктивно-методичні рекомендації  «Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти у 2019/2020 навчальному році»

Організація "Вчителі за демократію та партнерство" спільно з освітньою платформою "Критичне мислення" проводять тренінги професійного розвитку для дошкілля. 

3 квітня  для спеціалістів дошкільного виховання, вихователів-методистів, вихователів ЗДО відбувся практичний тренінг з методики викладання за інноваційною програмою "Дошкільнятам -- освіту для сталого розвитку" від авторок-розробниць Наталії Гавриш та Олени Пометун. 

За програмою уже працюють понад 700 садочків України. От і я віддвідала тренінг на якому пройшла навчання  за програмою професійного розвитку. Придбала методичну літературу для дітей молодшого, середнього та старшого дошкільного віку. Була нагороджена сертифікатом освітньої платформи "Критичне мислення". (Фото з Оленою Пометун).

              

Методичні рекомендації на 2018-2019 н.р.

Перелік основних заходів  з національно-патріотичного виховання

М.Р. національно - патріотичного виховання

Положення про дошкільний навчальний заклад.

Розробка інтегрованого заняття для дітей старшого дошкільного віку за творами Лесі Українки.

"Торкнись краси природи серцем разом із Лесею Українкою"

 

Логін: *

Пароль: *